top of page

AKADEMIA CYRKOWA

to kolorowa przestrzeń warsztatowa, oparta o elementy pedagogiki cyrku*, w której każdy może spróbować swoich sił w rozmaitych dyscyplinach sztuki cyrkowej. Akademia pobudza kreatywność, wyobraźnię, a jednocześnie zachęca do aktywności fizycznej i pokonywania własnych barier. Zarówno młodsi, jak i starsi mają okazję zmierzyć się z rzeczami pozornie niemożliwymi, co pozytywnie wpływa na rozwój koordynacji ciała, podwyższenie samooceny i poczucie samorealizacji. Ale przede wszystkim sprawia ogromną frajdę.

Nad każdą z dyscyplin czuwają trenerzy, co umożliwia symultaniczne odbywanie się warsztatów cyrkowych. Uczestnicy mają możliwość spróbowania sił we wszelkich sprawnościach i odnalezienia tej idealnej dla siebie. Warsztaty mogą być przeplatane krótkimi pokazami przeprowadzanymi przez trenerów.

* Pedagogika cyrku - oryginalna forma twórczej aktywności oraz nowatorska metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów opartych na pedagogice cyrku, uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji. Nabywają nowych zdolności manualnych. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy. Pedagogika cyrku to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia.

bottom of page