top of page

"O DWÓCH TAKICH CO SKROPLILI AZOT"

Interaktywna lekcje chemii i fizyki na wesoło.

 

Ponad 130 lat temu, dwóch profesorów dokonało nie lada wyczynu. Jako pierwsi na świecie uzyskali ciekły azot. Nazywali się Karol Olszewski i Zygmunt Wróblewski. Poznacie ich wyjątkową historię. Zapraszamy na spektakl oparty na historii przełomowego, choć nieco zapomnianego odkrycia polskich naukowców. Widzowie przeniosą się do świata ciekłych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i widowiskowych doświadczeń. Odkryjemy tajniki chemii i fizyki, wspólnie przeprowadzimy zadziwiające eksperymenty, a wszystko to obficie okrasimy humorem.

INTERAKTYWNE LEKCJE CHEMII I FIZYKI NA WESOŁO

O DWÓCH TAKICH,
CO SKROPLILI AZOT

W 1883 roku w Krakowie, dwóch profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonało nie lada wyczynu. Jako pierwsi uzyskali ciekły azot, czym wzbudzili podziw całego świata. Owi naukowcy to Karol Olszewski i Zygmunt Wróblewski. Poznajcie ich wyjątkową historię.

Zapraszamy na spektakl oparty na historii przełomowego, choć nieco zapomnianego odkrycia. Widzowie przeniosą się do świata ciekłych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i wybuchowych doświadczeń. Odkryjemy tajniki chemii i fizyki. Wspólnie przeprowadzimy widowiskowe eksperymenty. A wszystko to obficie okrasimy humorem.

Dla dzieci w wieku 10-15 lat, czas trwania: 50 min

Obsada: Stefan Królczyński, Paweł Królik